Automatické kávovary Philips

Také si neumíte představit den bez šálku chutné kávy? S nástupem automatických kávovarů navíc nemusíte na jejich přípravu dlouze čekat. Stačí jen stisknout tlačítko. Mezi známé a renomované výrobce těchto spotřebičů patří i firma Philips. Nizozemský gigant sice v posledních letech objevuje jiné oblasti výroby, stále si však udržuje bohatou nabídku domácích spotřebičů nejvyšší kvality. 

V tomto článku vás se značkou Philips a jejími automatickými kávovary dopodrobna seznámíme. Probereme se jejich specifickými vlastnostmi a osvětlíme si způsob, jakým přistupuje k označování svých modelů. A jako již tradičně vás neochudíme ani o okénko do slavné minulosti i zářivé současnosti značky. 

  • Specifika – automatické kávovary Philips jsou známé zejména pro vysokou kvalitu keramických mlýnků a možnostmi výběru z několika stupňů mletí zrn, teploty a síly výsledného nápoje
  • Označení – jednotlivé modely jsou děleny do produktových řad nesoucích název Řada a číselné označení 
  • Historie – vznik v roce 1891 jako výrobce elektrických lamp, postupná orientace na spotřebiče a oblast výroby rádií
  • Současnost – jedna z největších elektronických firem na světě, portfolio zahrnuje osvětlení, holicí strojky, lékařské stroje a domácí spotřebiče

Specifika automatických kávovarů Philips

Společnost Philips se těší velmi dobré pověsti kvalitního výrobce. A nezůstává jí v ničem dlužna ani v případě automatických kávovarů. Samozřejmostí je vysoká kvalita všech použitých součástek, luxusní designové provedení, možnosti propojení s moderními technologiemi. To vše za velmi rozumnou cenovku. 

Kvalita mletí

Philips vybavuje většinu svých modelů keramickými kónickými mlýnky, které zaručují rovnoměrné rozdrcení vložených zrn. Výsledkem je silná a příjemná chuť i aroma. Keramický materiál se navíc při práci zbytečně neohřívá, takže nehrozí, že byste snad citlivější zrna spálili. Výrobce garantuje životnost mlýnku po dobu alespoň 20 000 šálků. 

Možnosti přizpůsobení

Každý si svou oblíbenou kávu představuje jinak. Philips si tuto skutečnost uvědomuje, a dává proto vlastníkům kávovarů do rukou bohaté možnosti přizpůsobení. Vybírat můžete hned z několika stupňů hrubosti mletých zrn, nastavení teploty i síly připravovaného nápoje. S kávovary a jejich výslednými produkty tak můžete podle libosti experimentovat. 

Vzorový automatický kávovar – Philips EP 2230/10

Funkce

Letmý pohled na množství patentů, které jsou spojeny se značkou Philips, by leckoho mohl překvapit. Není divu, že podobnou péči věnuje i svým kávovarům, které se pyšní řadou vychytávek. Tabulka níže obsahuje ty nejdůležitější z nich:

TechnologieK čemu slouží
Qucik milk cleanMožnost vyčištění karafy s mlékem stiskem jediného tlačítka
MEMOMožnost upravit délku extrakce kávových zrn a následně ji uložit do paměti
Filtr AquaCleanOchrana před vodním kamenem
LatteGoPokročilý systém přípravy našlehaného mléka
Aroma SealUzávěr chránící zrna a jejich aroma

Nabídka

Portfolio značky Philips je široce rozkročené a zahrnuje obrovské množství výrobků z různých oblastí. Kromě domácích spotřebičů a televizorů vyrábí také zdravotnické pomůcky, osvětlení domácností i automobilů, holicí strojky, žehličky nebo odvlhčovače vzduchu. Zkrátka obrovské množství nejrůznějších pomocníků pro domácnost i dílnu. 

Cena

Philips se tradičně profiluje jako vyšší střední třída. Tomu odpovídá i cenovka produktů značky. Nejlevnější model zakoupíte za 8 000 Kč, nejdražší potom vyjde na zhruba 18 000 korun. 

Označení

Automatické kávovary Philips jsou rozděleny do několika sérií označených pořadovými čísly 1200, 2200, 3200, 4300, 5000 a 5400. Zajímavostí je, že každá řada obvykle čítá jen několik málo produktů, které se od sebe příliš neliší. 

Řada 1200 a 2200

Nejnižší produktové série jsou určeny všem, kteří nepotřebují experimentovat a rádi si vychutnávají svůj oblíbený nápoj. Kromě tradičního espressa umožňují připravit také cappuccino a latte macchiato. Kávovary jsou osazeny intuitivním displejem, který umožňuje pohodlně zvolit všechno, co je zapotřebí. Pro šlehání mléka ovšem musíte využít ruční trysku.

Řada 3200

Střední třída mezi automatickými kávovary již nabízí volbu z 5 různých nápojů. Luxusní designové provedení a využití kónického mlýnku je samozřejmostí. U řady 3200 již naleznete systém LatteGo, který samostatně našlehá mléko. Důmyslný čisticí program zase zajistí odstranění ulpělých zbytků. 

Řada 4300, 5000 a 5400

Prémiové série automatických kávovarů Philips se od sebe liší pouze počtem dostupných nápojů. Řada 4300 umožňuje připravit 8 různých káv, „pětitisícovky“ jich zvládnou až 13. Za částku přesahující 15 000 korun získáte všechny dostupné technologie, vysokoobjemovou nádobu na vodu a kávu, výkonný mlýnek i automatický napěňovač mléka.

Historie značky

Značka Philips spatřila světlo světa roku 1891 v Eindhovenu. Založil ji Gerard Philips se svým otcem Frederikem. Zpočátku se zaměřovala na výrobu lamp a dalších elektrických svítidel. V průběhu následujících let zařadila do svého portfolia třeba vakuovou elektroniku nebo hudební nástroje. Rok 1939 znamenal první významný průlom do světa vynálezů, když vznikl první holicí strojek Philishave.

Na počátku 20. století se firma věnovala také oblasti rádiového přenosu. Až do roku 1947 provozovala vlastní radiostanici a zabývala se možností využití tzv. Stirlingova motoru pro pokrytí oblastí, které nebyly dostatečně zásobeny elektrickou energií. Po druhé světové válce však od svých plánů upustil. Rádia vystřídaly v 50. letech televizory, s nimiž značka zaznamenala obrovský úspěch. 

V roce 1963 Philips představil první audiokazetu a o několik let později i kombinaci klasického rádia s kazetovým rekordérem, které v 80. letech zažily obrovskou vlnu zájmu. Dalším významným mezníkem se stal rok 1982, kdy Philips ve spolupráci s japonským gigantem uvedl na trh Compact Disk, předchůdce pozdějších CD, DVD a Blu-Ray.

Současnost značky

Philips je v současné době jedním z největších výrobců elektroniky na světě. Udržuje si renomé inovátora, který neustále hledá nové možnosti a posouvá hranice technologií. Zaměstnává více než 100 000 lidí v 60 zemích světa. V posledních letech se intenzivně věnuje výzkumu a vývoji v oblasti osvětlení a medicíny.

Další stránky