Automatické kávovary Krups

Šálek dobré kávy je pro řadu z nás povinností před startem náročného pracovního dne. Času však není nazbyt, a proto si stále větší oblibu získávají plně automatické kávovary. Jedním z velkých hráčů na trhu je i značka Krups, u které kávovary tvoří dominantní část portfolia. 

Na následujících řádcích se automatickým kávovarům Krups podíváme na zoubek. Nabídneme vám přehled jejich specifických vlastností, seznámíme s označením jednotlivých produktových řad. A jako obvykle nebude chybět ani pravidelné okénko do minulosti a současnosti značky.

  • Specifika – automatické kávovary Krups staví na kombinaci luxusního designu, bohaté nabídky funkcí a přehledného displeje
  • Označení – jednotlivé modely se dělí do dvou hlavních produktových řad zvaných Essential a Evidence
  • Historie – vznik roku 1846 jako výrobce váh pro domácnost a průmysl, po 110 letech přechod směrem k segmentu domácích spotřebičů, v roce 2001 krach a přechod do rukou Groupe SEB
  • Současnost – prémiová značka koncernu Groupe SEB, výroba menších domácích spotřebičů, hlavní vlajkovou lodí jsou kávovary všech druhů

Specifika automatických kávovarů Krups

Kávovary představují hlavní výrobní segment značky Krups. Výrobní a inovační týmy věnují spoustu času a práce, aby dosáhly optimálního výsledku. Tím jsou spotřebiče špičkových konstrukčních kvalit, luxusního designu osazené řadou inovativnách technologií. Neztratí se v domácnosti ani v restauračním provozu. Překvapivě se nemusíte obávat ani ceny, která odpovídá standardům střední třídy. 

Displej

Nejprve ze všeho si nejspíše na kávovarech Krups všimnete displeje. Oproti většině konkurenčních spotřebičů využívá obrazovka vysoce kvalitní OLED technologii a vysoké rozlišení. Všechny ikonky i textové informace jsou zřetelné a snadno se v nich vyznáte. Displej navíc umožňuje zvolit požadovaný nápoj stiskem jediného obrázkového tlačítka bez dalších pracných nastavování. 

Design

Všichni výrobci se snaží svým modelům dodat zajímavý designový kabátek. Krups vše dotahuje téměř k dokonalosti a všechny spotřebiče z jeho dílny působí skutečně luxusně. Nezáleží na tom, zda zvolíte nejlevnější, nebo nejdražší model, vždycky můžete očekávat perfektní zpracování do posledního detailu. Samozřejmě při zachování funkčnosti a snadného ovládání. 

Vzorový automatický kávovar – Krups Essential EA810B70

Funkce

Vzhledem k ekonomické síle společnosti Groupe SEB se mohou inovační týmy Krups soustředit na vývoj nových technologií. V tabulce níže naleznete přehled těch nejdůležitějších:

TechnologieK čemu slouží
Parní tryska BaristaJednoduché upevnění, samostatné čištění, konstantní tlak páry
One Touch CappuccinoMožnost přípravy cappuccina stiskem jediného tlačítka
Compact Thermoblock systemKvalitní topné tělísko zajišťující takřka dokonalou přeměnu energie na teplo
Easy CleaningAutomatické čisticí programy
Claris AquaVodní filtr pro zajištění neutrálního pH vody a odstranění chloru 

Nabídka

Hlavním artiklem značky Krups jsou kávovary všech druhů a tvarů. Kromě plně automatických spotřebičů můžete sáhnout také po pákových či kapslových modelech dobře známých pod značkou Nespresso nebo Dolce Gusto. Sortiment dále doplňují mlýnky na kávu nebo samostatné pěniče mléka. Mezi domácími spotřebiči ale naleznete také toustovače, vaflovače nebo vařiče vajec. 

Cena

Již výše jsme zmínili, že z cenového hlediska se Krups pohybuje zhruba uprostřed startovního pole. Nejlevnější automatické kávovary vás vyjdou zhruba na 7 000 Kč, k pořízení dražších modelů si připravte alespoň 15 000 korun. 

Označení

Automatické kávovary Krups jsou rozděleny do dvou hlavních produktových řad – nižší Essential a vyšší Evidence. Nabídka některých obchodů může čítat ještě názvy Arabica nebo Latt´Espress, zde se však jedná o doprodej posledních kusů starších sérií. 

Essential

Jak již název napovídá, řada Essential je určena méně náročným zájemcům. Jednotlivé modely umožňují podle ceny připravit 5–9 různých nápojů. Samozřejmostí je čerpadlo, které zajistí průměrný tlak ve výši 15 barů a dostatečný příkon zajišťující rychlou přípravu nápoje. 

Funkce obvykle nezahrnují automatický napěňovač mléka. Displej obsahuje pouze základní informace. Samozřejmostí je však nabídka samočisticích programů, které pomohou kávovar udržovat v dobré kondici. 

Evidence

S automatickými kávovary řady Evidence si přijdou na své všichni, kteří rádi experimentují s chutěmi. Spotřebiče nabízejí až 19 různých variant kávových nápojů. Díky automatickému napěňovači mléka nemusíte po stisku tlačítka nic řešit. 

Očekávejte vysokou konstrukční kvalitu a širokou paletu funkcí. Samočisticí mechanismy odstraní zbytky kávy i mléka a zajistí dlouhou životnost přístroje. 

Historie značky

Dějiny značky Krups jsou nezvykle dlouhé, vždyť Robert Krups ji založil již roku 1846 v Německém Solingenu. Prvních více než 100 let existence se věnovala výhradně produkci váh pro domácí i průmyslové využití. Teprve 50. léta 20. století přinesla zásadní změnu v jejím směřování. V souvislosti s poválečnou obnovou hospodářství stoupal zájem o domácí spotřebiče a jejich výrobě se začala firma Krups nově věnovat. 

Některé spotřebiče, jako mixer 3Mix nebo kávovar ONKO, se staly ikonickými a v určité době je vlastnila většina německých domácností. Mnohé výrobky značky Krups si dokonce zahrály v hollywoodských snímcích. V 90. letech zaměstnávala firma více než 3 000 osob a své produkty vyráběla v továrnách v Německu a Irsku. V roce 2001 však zkrachovala a stala se kořistí francouzské skupiny Groupe SEB.

Současnost značky

Groupe SEB pečuje o další vývoj značky, kterou profiluje jako prémiovou, určenou náročnějším zákazníkům. Do jejího portfolia patří kromě hlavního segmentu kávovarů také mixery, toustovače nebo vaflovače. Výroba probíhá v továrnách v Číně.

Další stránky