Automatické kávovary De’Longhi

Automatické kávovary již dávno nejsou vyhrazeny pouze restauračním provozům a kavárnám, ale postupně se prosazují i v domácnostech. Mezi nejoblíbenější výrobce patří italská společnost De’Longhi, která je na poli kávovarů považována za jakýsi etalon kvality. Dominantní pozici na trhu si vypracovala zejména vysokou kvalitou vyráběných modelů i širokou škálou inovací, kterými zásobuje celý trh. 

Na následujících řádcích vás s automatickými kávovary De’Longhi detailně seznámíme. Podíváme se na jejich specifika a způsob označování jednotlivých modelů. A samozřejmě neopomeneme ani tradiční pohled do minulosti a současnosti značky, která v současné době trhu jednoznačně dominuje. 

  • Specifika – kávovary De’Longhi jsou konstruovány s důrazem na rychlost a pohodlnost přípravy kávy, vyznačují se velkým množství nejrůznějších funkcí a technologických vychytávek
  • Označení – jednotlivé modely jsou rozděleny do čtyř produktových řad zvaných Magnifica, Dinamica, Perfecta a PrimaDonna
  • Historie – vznik v roce 1902 jako výrobce malých průmyslových dílů a kamen na dřevo, postupný obrat směrem k segmentu domácích spotřebičů 
  • Současnost – jeden z největších výrobců domácích spotřebičů a klimatizací na světě 

Specifika automatických kávovarů De’Longhi

Značka De’Longhi staví na spojení špičkových technologií, stylového designu a rozumné cenovky. Velkou popularitu si získala také díky své inovátorské činnosti, jelikož je přímým tvůrcem řady patentů a vychytávek. Značka se kromě kávovarů pro použití v domácnosti zaměřuje i na přístroje určené do profesionálních provozů. 

Rychlost a pohodlí

Významné pozitivum kávovarů De’Longhi spočívá v rychlosti přípravy kávy. Vysoký příkon zajistí ohřev vody během několika desítek sekund po stisknutí tlačítka a optimální tlak o síle 15 barů pomůže ze zrn dostat maximum. Ovládání prostřednictvím tlačítek nebo dotykového displeje je navrženo velmi intuitivně a přípravu oblíbených nápojů lze zvládnout jedním stisknutím. 

Vzorový automatický kávovar – DeLonghi ECAM 22.110 B

Funkce

Již výše zmíněná inovátorská činnost je pro značku De’Longhi typická. Prakticky každá nová produktová řada přichází s unikátní technologií, která pomáhá dosáhnout dokonalého zážitku. Přehled těch nejdůležitějších naleznete v následující tabulce:

TechnologieK čemu slouží
ThermoblockSystém ohřevu kávy při teplotě 88–96 ℃
Tubeless systémSnížení množství kávy, která zůstane v kávovaru
LatteCrema systémPro zajištění dokonalé přípravy kávy latte
Dvojitá termoizolační stěnaUdržení optimální teploty mléka
CoffeeLinkAplikace umožňující propojení kávovaru s mobilním telefonem

Nabídka

Nabídka spotřebičů De’Longhi nezahrnuje pouze sortiment kávovarů, i když ten přirozeně tvoří její dominantní část. V však naleznete i bohatou paletu kuchyňského náčiní, jako jsou multifunkční hrnce, fritézy, kontaktní grily nebo zmrzlinovače či zařízení pro úpravu vzduchu a klimatizace. U všech můžete počítat s vysokou kvalitou, zajímavým designovým provedením a rozumnou cenovkou.  

Cena

De’Longhi patří k nejhojněji zastoupeným značkám na trhu s automatickými kávovary. Tomu odpovídá i jejich cenové rozpětí, které se pohybuje od 7 000 korun, za starší spotřebiče stojící mimo produktové řady, po více než 30 000 Kč, na které vyjdou kávovary z nejvyšších sérií Perfecta a PrimaDonna. 

Označení

Společnost De’Longhi využívá dvojího systému označování svých modelů. Ty nejlevnější kousky nenesou žádné dodatečné pojmenování, pro jejich označení se používají pouze zkratky ESAM, ECAM nebo ETAM. Novější produktové řady jsou zvány Magnifica, Dinamica, Perfecta a PrimaDonna.

Magnifica

Nejnižší série zvaná Magnifica je určena nenáročným rodinám. Nebývá osazena displejem, výběr probíhá prostřednictvím otočného knoflíku. Mléko si můžete našlehat ručně pomocí trysky. Neočekávejte ani žádné pokročilejší systémy údržby. Přístroje Magnifica jsou velmi oblíbené pro svou nízkou cenovku. 

Dinamica

Střední třída se vším všudy, to je Dinamica. Samozřejmostí je praktický displej, na kterém si můžete zvolit požadovaný druh nápoje, hrubost mletí zrn a následně jen sledovat proces přípravy nápoje. Samozřejmostí jsou odvápňovací a samočistící systémy. 

Perfecta a PrimaDonna

Vlajkové lodi značky De’Longhi jsou vybaveny vším, co značka může nabídnout. Očekávejte tedy bohatou paletu nápojů, přehledný displej, luxusní designové provedení a automatické napěňování mléka, které se po skončení práce vyčistí. Zkrátka automatika se vším všudy. 

Historie značky

Společnost De’Longhi vznikla roku 1902, kdy byla stejnojmennou rodinou založena dílna na výrobu malých průmyslových dílů a kamen na dřevo. V průběhu následujících let se úspěšně etablovala na italském trhu a v roce 1950 došlo k její registraci. Mezi první produkty patřila povedená řada olejových radiátorů. V průběhu 80. let se začala značka orientovat také na produkci domácích spotřebičů a v roce 1987 představila první fritovací hrnec s rotujícím košem.

Následující dvě desetiletí byla ve znamení dvou úspěšných akvizicí. První z nich se v roce 1994 stal zisk firmy Climaveneta, která se věnovala výrobě klimatizačních jednotek a následně v roce 2001 nákup významného britského výrobce kuchyňských spotřebičů Kenwood. Právě touto transakcí získala De’Longhi obrovské výrobní kapacity v Číně, které se staly základem jejího dalšího rozvoje. 

Současnost značky

De’Longhi v současnosti patří k největším výrobcům kuchyňských spotřebičů a klimatizací na světě. Provozuje celkem 13 výrobních závodů a 30 zahraničních poboček, které se starají o nasycení poptávky z více než 70 zemí světa. Tradičně vysoký je zájem zákazníků o kávovary, klimatizace a fritovací hrnce. V roce 2012 navíc De’Longhi zakoupil práva na výrobu produktů značky Braun. 

Další stránky